Класна оцінка

Свято рідної мови

22 лют. 2016
"На вустах розквітає слово- і любистково, і барвінково"

Піід таким девізом пройшло в школі свято рідної мови.

Учні мали унікальну можливість поринути в атмосферу любові і добра, насолодитьися красою рідного слова, беручи участь у різних конкурсах, вікторинах, іграх.

Народна мудрість стверджує: "Добре тому жити, хто вміє гарно говорити".

В цьому ми переконалися, коли на свято завітала Лимериха (учениця 9-го класу Сторчак Віталіна) зі своїми подругами (Опалатенко Діною та Скічко Марією), які провели турнір "Народ скаже, як зав"яже". Присутні в залі (учні, батьки, односельці) стали учасниками своєрідного дійства і засівали прислів"ями і приказками :слдова булинеспинні як ріка, точні мов стріла, солодкі наче мед, багаті як небо на зорі. За влучність,дотепність лемириха, зі своєї корзини, частувала учасників яблучками наливними, бубличками та пиріжечками смачними.

Багатство мови зберігається у незкінченній кількості чудових українських пісень.

Заспіваймо пісню гарну, з преливом

Як батьки співали весело колись.

Зачарував, заполонив присутніх віночок українських народних пісень, глибоко торкнувся найтонших струн кожного серденька.

Слова - це крила ластівки, вона їх відчуває, але без них не може жити. Тож ми маємо все зробити для того, щоб не згорнулися крила, щоб не обірвалася золота нитка, яка веде з давнини в наші дні.