ІСТОРІЯ ШКОЛИ
с.Триліси
         З розповідей старожилів , зокрема одного з них. Скічка Прокопа Сидоровича (1872р.н.) відомо, що шкільна освіта в с. Три лісах існувала вже в 1880-х роках. Тут функціонувала церковно - парафіяльна школа, яка містилась в звичайній сільській хаті, поблизу сучасного господарчого магазину, на вигоні проти колишньої хати Мокро снопа Івана Кіндратовича. Хата мала дві кімнати і сіни, в одній жив учитель, в другій був клас, в якому навчались 3 групи учнів. В школі головна роль належала панові, який фактично керував нею. Основними предметами, які вивчались в школі, були: часослов (духовно-церковні псалми), Псалтир, буквар, арифметика на чотири арифметичні правила. Вивчали письмо, що називалося чистописанням, читанка була „Вешние сходи „ Одинцова. Навчання в школі розпочиналися глибокої осені, а закінчувалися коли розтавав сніг. Пізніше була встановлена дата початку занять – на Покрову 1 жовтня (за старим стилем) і закінчувалася на Паску. Навчання проводилося російською мовою. дітей навчав деспотичний учитель Довженко Матвій. В 1886 році в село прислали дячка із семінаристів Грушевського Григорія Федоровича, Природничі науки зовсім не вивчалися в школі. В 1883-1885 р.р. який добросовісно відносився до роботи, намагався учням подати якнайкращі знання. Він виписував з Петербурга важливі шкільні приладдя, книги. При ньому школа досягла значного розвитку.
         До 1900 року в школі навчалось в середньому щороку 35-40 учнів, але багато з них не закінчувало 3-ї групи. Поза школою залишилося близько 70% дітей шкільного віку. За неофіційними даними в Три лісах в 1900-1910 р.р. було 18 % письменного населення.
         Церковно - парафіяльна школа була закрита в 1911 році. Земська школа була великим кроком вперед в питанні покращення народної освіти. Земство вирішило будувати нову школу. В 1910 році на панській землі біля дороги Чигирин - Олександрівка, та на вулиці, що вела до центру села. Новозбудована школа була названа „Земське однокласне училище”. Навчання в училищі вперше розпочалося 1 жовтня 1911 року
         В шкільному будинку було: 2 просторі класи, учительська, велика бібліотека та зала. В другій половині було 2 квартири для вчителів.
         В школі учні вивчали Закон Божий, історію Росії, російську мову, арифметику, географію, співи, фізкультуру. Навчання в школі розпочиналося о 9 годині ранку, класи були спарені: 1-2, 3-4. В школі існувала вже п’ятибальна система оцінювання учнів. Екзамени були введені у 4-х класах. Екзаменаційна комісія складалася  з учителів і попів сусідніх сіл (Китайгорода, Янівки, Любомирки), повітового інспектора.
         До революції до 1917 року в селі налічувалося 23% письменного населення переважно чоловіки.
         Після 1917 року в селі було відкрито початкову школу, яка існувала до 1927 року. Навчалися кожного року по 150-160 учнів.
         В 1924 році після смерті Леніна в школі утворено піонерську організацію. Першим піонервожатим був Крикун Олексій Сидорович.
         В 1927 році в селі відкривається семирічна школа. З 5-го класу існувала самооплата. Ця школа проснула до 1935 року. Закінчило семирічку до 1930 року – 120 учнів. Директором школи був Городиський Петро Ананійович.
         В 1935 році в Три лісах відкривається середня школа. Директором школи був Ткаченко Іван Петрович, пізніше вибраний першим секретарем Олександрійського райпарткому. До 1941 року щорічно навчалися в школі 280-300 учнів. В 1938 році був перший випуск десятикласників – 34 учні, в 1939 році1- 26 учнів, 1940 - 30 учнів,
 1941 – 30 учнів.
         4 травня 1960 року розпочалося будівництво шкільної майстерні силами вчителів та учнів школи. На початок 1961-1962 р. будівництво було завершено і шкільна майстерня була здана в експлуатацію.
         7 вересня 1961 року учні почали будувати приміщення шкільної електростанції, яка була пущена в експлуатацію 24 березня 1962 року. 26 жовтня 1961 року учні закінчили будувати шкільну теплицю, шкільний тир.
         В 1970-х р.р. добудовується приміщення школи №2 в 1981 році, здається в експлуатацію новий спортивний зал.
       Школа багата своїми традиціями.1 вересня 1987 року у Триліській середній школі було підвійне свято. До початку нового навчального року тут приурочили відкриття Кімнати Бойової і трудової слави села Триліси. В основу роботи Кімнати була покладена пошукова робота учнівського загону, який вивчав історію рідного села, зосередивши свою увагу на періоді Великої Вітчизняної війни (збір матеріалів розпочався ще в 1968 році).
   Члени пошукового загоні "Пошук" під керівництвом вчительки Тупіцької Віри Григорівни виявляли невідомі факти історії, відкривали для себе і своїх ровесників велич подвигу. Були встановлені імена земляків, які полягли на фронтах, досліджені біографії воїнів - визволителів, людей, які уславили село.
    Ініціатором  створення Кімнати була директор школи Товкун Поліна Іванівна. Вона зуміла організувати учнівський та вчительський колективи та залучити всіх небайдужих до створення Кімнати Бойової і трудової слави. В 1987 році кімнаті був наданий статус музею.
       Поколіннями учнів і вчителів під керівництвом Коваленко А.П. збирається матеріал для кімнати народознавства, що є одною з найбагатших в області. Саме тому Триліська школа є базовою школою по національному вихованню в області.
     В 2013 році Триліська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів змінює статус на навчально - виховний комплекс "Загальноосвітній навчальний заклад І-ІІ ступенів - дошкільний навчальний заклад".